برگزاری مراسم دانش آموختگی و تقدیر از دانش آموختگان ممتاز ورودی 95

برگزاری مراسم دانش آموختگی و تقدیر از دانش آموختگان ممتاز ورودی 95

دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی با حضور دکتر پیش بین معاون فرهنگی،دانشجویی دانشگاه، دکتر تشکری، رئیس واحد استان، روسای مراکز آموزش علمی کاربردی و مسوولان، دومین جشن دانش آموختگی دانشجویانش را برگزارنمود. در این مراسم که همزمان با روز پرستار و آغاز سال 2020 میلادی در محل سالن همایش های هتل پردیسان مشهد برگزار شد، دکتر تشکری، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) و خیرمقدم به مهمانان و دانش آموختگان گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در عمر بیست و هفت ساله خود توانسته در حوزه مهارت آموزی در سطح آموزش عالی کارنامه درخشانی از خود بجای بگذارد، دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی با بیش از 45 مرکز آموزش علمی کاربردی تاکنون 122 هزار فارغ التحصیل داشته است و این دانش آموختگان یا کارآفرین شدند  و شغل ایجاد نمودند یا با مهارتی که در دانشگاه آموختند جذب بازار کار شدند وی در ادامه تشریح کرد که این دومین جشن دانش آموختگی دانشجویان است که بصورت متمرکز توسط دانشگاه در استان برگزار می شود گرچه مراسم فارغ التحصیلی دانش آموختگان هرساله در مراکز آموزش علمی کاربردی برگزارشده است. وی در ادامه گفت: آنچه در مورد دانشجویان علمی کاربردی مصداق پیدا می کند واژه دانش آموختگی است و نه فارغ التحصیلی؛ چرا که دانشجویان علمی کاربردی به واسطه مهارتی که آموخته اند و همواره باید آنرا با علم و دانش روز بروزرسانی کنند در حال آموختن هستند لذا هیچگاه فارغ از تحصیل و یادگیری نیستند.

دکتر علی وحیدان کامیاد، ریاست مرکز علمی کاربردی خوارزمی و مهندس علی اکبر حاجی زاده، مدیریت آموزشی و پزوهشی مرکز علمی کاربردی خوارزمی از دعوت شدگان این مراسم بودند که در این جشن حضور داشتند.

در این مراسم از دانش آموختگان برتر مرکز خوارزمی ورودی سال 95 تقدیر شد که خانم میرحسنی دانشجوی رشته معماری و آقای جواد آذرمی دانشجوی رشته حسابداری مالی این مرکز حضور داشتند ضمنا آقای جواد آذرمی به نمایندگی از کلیه دانشجویان در این مراسم سخنرانی نمودند و از زحمات مدیران دانشگاه علمی کاربردی تشکر نمود.

در بخش دیگری از مراسم دکتر پیش بین، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه، مقارن شدن  ولادت حضرت زینب(س) ، آغاز سال 2020 میلادی  با جشن دانش آموختگی تعدادی از دانشجویان دانشگاه در استان خراسان رضوی را تبریک و آنرا به فال نیک گرفت و گفت: امید داریم این مراسم جشن دانش آموختگی سرآغاز موفقیت های بیشتر برای شما فرزندان دانشگاه باشد من نیز تایید می کنم که دانش آموختگی مصداقی کاملتر برای دانشجوی مهارتی علمی کاربردی است چرا که لازمه یک دانش آموخته موفق این است که همواره با پیشرفت تکنولوژی، دانش  و مهارت خود را با علم روز بروزرسانی کند لذا هیچ وقت فارغ از آموختن دانش  و بروزرسانی مهارت خود نمیشود و لازمه یک دانش آموخته علمی کاربردی نیز همین است.

وی در ادامه هم چنین گفت: یکی از موفقیت های دانشگاه در دوسال اخیر، همراه با کیفیت بخشی خدمات دانشگاه در بخش های مختلف، رشد 15 درصدی جذب دانشجو علی رغم کاهش دانشجو در مراکز آموزش عالی است و این نشان می دهد خانواده ها به نظام مهارتی علمی کاربردی اعتماد پیدا کردند و فرزندان خود را از مدرک گرایی به مهارت آموزی تشویق می کنند به طوری که میانگین سنی دانشجویان نیز دوسال جوانتر شده است. دانشگاه نیز در همین راستا سرمایه گذاری بیشتری برای کیفیت بخشی به خدمات آموزشی، فرهنگی،دانشجویی و رفاهی دانشجویان و مدرسان نموده است و برنامه های مدون تری نیز برای آینده آماده می کند.

در پایان مراسم نیز از دانش آموختگان برتر مراکز آموزش علمی کاربردی استان با اهدا لوح تقدیر و شاخه گل قدردانی شد تا در قاب خاطرات دانشجویان ماندگار شود.

یکی از نکات قابل توجه این مراسم  اجرای برنامه های این مراسم از قاری،مجری، فیلم برداری و عکاسی، و آتلیه عکاسی دانش آموختگان بود که  توسط دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اجرا شد و موجب تحسین مهمانان، سخنرانان و دانشجویان شد.

دیدگاه ها بسته شده اند .